Len základné informácie na www.shmu.sk, chýbajú peniaze!

Autor: Peter Mikitka | 21.4.2011 o 14:43 | (upravené 21.4.2011 o 20:58) Karma článku: 12,11 | Prečítané:  3390x

Internetová stránka www.shmu.sk pred viac ako týždňom stroskotala na zastaralom 16. ročnom systéme. Tento štát nedokáže nájsť financie, aby dokázal obnoviť jej plný rozsah fungovania! Od 20.4.2011 sa na stránke www.shmu.sk dozviete už iba skutočne základné informácie, teplotu a prípadne meteorologické alebo hydrologické výstrahy.

 

 

Pokiaľ tento štát nenájde financie tak už si zrejme len ťažko pozrieme zábery z radarov na Kojšovskej holi alebo z radaru Malý Javorník kde sme mohli zistiť skutočne tie najpresnejšie informácie a vopred sme vedeli aké počasie nás čaká, škoda. Hlavne v letných mesiacoch kedy sa oblačnosť prudko mení a kdekoľvek sa môže vytvoriť búrka to bolo veľká výhoda, búrka sa totiž nikdy nedá predpovedať, dá sa len predpokladať, pri pozorovaní záberov z radarov sme mohli presne zistiť kedy búrka príde a v akom rozsahu.

Je to skutočne veľmi smutné, že v tejto krajine sa nenájdu peniaze na vecí, ktoré ľudia denno-denne využívali. Na Slovensku máme 2 naozaj kvalitné radary a je veľká škoda, že nebudú poskytovať informácie občanom ale iba pracovníkom SHMÚ. Nielen radary ale aj zábery z družíc boli veľkým plus pri sledovaní vývoja počasia v celej Európe.

Pevne verím, že ak budeme tlačiť na ministra životného prostredia tak určite nájde financie, aby spojazdnil stránku v takom rozsahu ako donedávna pred technickou haváriou. Poďme spoločne bojovať zato, aby sme neprišli a tak veľmi dôležité informácie, ktoré majú slúžiť nám všetkým.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?